جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بهترین متخصص اکو قلب در تهران

معروف ترین و ماهر ترین فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلبی در تهران را شاید در هر جستجوی اینترنتی به یک نام معرفی کرده باشند. با این حال از دکتر محمود افتخار زاده و دکتر مهرداد میر معصومی را می توان به عنوان دو متخصص برجسته در زمینه مشکلات قلبی و عروقی و شناسایی بیماری نام برد. در حالیکه متخصصین اکو قلبی زیادی در سطح شهر تهران و ایران در حال خدمت رسانی به بیماران هستند با این حال از آنجایی که اکو قلبی یک روش تشخیصی مهم در مشخص شدن علل بیماری های قلبی و عروقی هست، اهمیت دارد که آن را تحت نظر متخصص ماهری انجام دهید.

در ادامه به نگارش تیم متخصص کلینیک آریتمی توانیر تهران درباره بهترین متخصص اکو قلب تهران، معروف ترین فلوشیپ اکو کاردیوگرافی قلبی و اهمیت انتخاب متخصص جهت تشخیص بیماری های قلبی از جمله تشخیص آریتمی های قلبی با اکوکاردیوگرافی خواهید خواند.

 

انجام اکوکاردیوگرافی قلب در بهترین کلینیک تهران

آیا پزشک به شما گفته است نیاز به اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) دارید؟ و در تهران به دنبال بهترین کلینیک و متخصص اکو قلب برای انجام آن هستید؟

ابتدا بهتر است با اکوکاردیوگرافی و تفاوت آن با سایر روش‌های تصویربرداری قلبی آشنا شوید. اکوکاردیوگرافی که به آن سونوگرافی قلب هم می‌گویند، بر خلاف روش‌هایی مانند انژیوگرافی، سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی قلب، از امواج صوتی بی‌خطر به‌جای اشعه ایکس و یا امواج شدید مغناطیسی استفاده می‌کند. این ویژگی آن را به یک روش کاملاً ایمن و غیرتهاجمی برای بررسی ساختار و عملکرد قلب تبدیل کرده است و از زنان باردار گرفته تا افرادی که باطری قلب یا ICD دارند می‌توانند بدون محدودیت اکوکاردیوگرافی قلبی انجام دهند.

اکوکاردیوگرافی روشی است که از امواج صوتی برای تصویربرداری از قلب استفاده می‌کند (مانند انواع سونوگرافی‌های دیگر). این آزمایش می‌تواند جریان خون از درون حفره‌های قلب و دریچه‌های قلبی را نشان دهد. پزشک متخصص ممکن است در صورت وجود درد قفسه سینه یا تنگی نفس، این آزمایش را درخواست کند و می‌تواند از تصاویر حاصل از این آزمایش برای تشخیص بیماری قلبی با اکو و سایر مشکلات قلب استفاده کند. انواع مختلف اکوکاردیوگرافی باتوجه‌به نیازی که دارید انجام می‌شود:

 1. اکوی قفسه گذر یا ترانس توراسیک (TTE): این اکوکاردیوگرافی جامع و استاندارد قلب است که برای مشاهده جریان خون از درون قلب و دریچه‌های قلبی استفاده می‌شود. همچنین گاهی ممکن است یک ماده حاجب یا کنتراست از طریق سرم تزریق شود تا ساختارهای قلب در تصاویر بهتر و دقیق‌تر دیده شوند.
 2. اکوکاردیوگرافی از راه مری یا TEE: اگر اکوی ترانس توراسیک، جزئیات کافی را فراهم نکند، ممکن است پزشک شما اکوکاردیوگرافی از راه مری را درخواست کند. این اکو نمای دقیق‌تری از قلب و شریان اصلی قلب (آئورت) را ارائه می‌دهد. در این روش تصاویر قلب از درون بدن گرفته می‌شوند و اغلب برای بررسی دریچه آئورت انجام می‌گردد. در صورت وجود خونریزی در دستگاه گوارش فوقانی، تومور یا پارگی مری، نباید این آزمایش را انجام داد.
 3. اکوی جنینی: این نوع اکو در دوران بارداری برای بررسی قلب جنین انجام می‌شود که با حرکت‌دادن یک پروب روی شکم مادر باردار، امکان مشاهده قلب جنین بدون جراحی یا پرتو ایکس را فراهم می‌کند.
 4. اکوی تحت استرس با ورزش: این اکو قبل و بعد از انجام فعالیت بدنی در محیط درمانی صورت می‌گیرد و واکنش قلب به فعالیت جسمی یا استرس را بررسی می‌کند. اگر پزشک شما مشکوک به بیماری عروق کرونر باشد، ممکن است این آزمایش را درخواست کند. اگر قادر به انجام فعالیت بدنی نیستید، ممکن است دارویی به شما داده شود تا کار قلب را سخت‌تر کند و شرایط ورزش شبیه‌سازی شود.

کلینیک آریتمی توانیر تهران به عنوان یکی از بهترین کلینک های انجام اکوکاردیوگرافی قلب در تهران است.

روش انجام اکو قلب زیر نظر متخصص

اکوکاردیوگرافی در کلینیک قلبی یا بیمارستان انجام می‌شود و مدت‌زمان انجام آن معمولاً بین 10 تا 20 دقیقه است. هنگامی که وارد اتاق آزمایش می شوید، برای انجام اگو معمولاً از شما خواسته می شود لباس های بالاتنه را دربیاورید. سپس تکنیسین مربوطه، الکترودهای چسبنده را به قفسه سینه شما متصل می کند. گاهی این الکترودها به دور مچ پاها نیز متصل میشوند می گیرند. این حسگرها که الکترود نامیده می شوند، فعالیت الکتریکی قلب شما را ثبت می کنند. این همان آزمایش نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام که جزئی از اکوی قلبی است.

شرایط و نحوه انجام اکو قلب زیر نظر متخصص در کلینیک آریتمی توانیر تهران

آنچه در طول انجام اکوکاردیوگرافی انتظار دارید، به نوع آن که پزشک اکوی شما مشخص میکند، بستگی دارد:

اکوی ترانس توراسیک (TTE)

در این نوع اکوکاردیوگرافی که رایج‌تر است همان‌طور که گفته شد تصاویر قلب را از خارج بدن ثبت می‌کنند. در طول یک اکوی ترانس توراسیک:

 • ابتدا تکنسین، ژل را روی پروب سونوگرافی می‌زند. این ژل برای حرکت بهتر و دریافت تصاویر بهتر استفاده می‌شود. سپس پروب را به پوست ناحیه قلب می‌فشارد و آن را روی ناحیه قفسه سینه حرکت می‌دهد.
 • پروب امواج صوتی را از طریق قفسه سینه به سمت قلب ارسال می‌کند.
 • پروب امواج صوتی را که از قلب بازتاب می‌شوند، ضبط می‌کند.
 • یک رایانه این اطلاعات را به تصاویر متحرک تبدیل می‌کند که به‌راحتی روی مانیتور قابل‌مشاهده هستند.

در طول آزمایش، ممکن است از شما خواسته شود به شیوه خاصی نفس بکشید یا به پهلوی چپ خود بچرخید. اگر ریه‌ها یا دنده‌ها مانع دید شوند، ممکن است یک ماده حاجب از طریق سرم تزریق شود تا ساختارهای قلب بهتر در تصاویر دیده شوند.

اکوی جنینی

اکوی جنینی نیز به شیوه مشابه اکوی استاندارد انجام می‌شود، با این تفاوت که پروب روی شکم مادر باردار حرکت می‌کند.

اکوکاردیوگرافی از راه مری (TEE)

اکوی مری تصاویر دقیق‌تری از قلب و دریچه‌های قلبی فراهم می‌کند و بعضی از ساختمان های قلبی مانند دهلیزها و دریچه‌ها بخصوص دهلیز چپ و دریچه میترال را دقیق تر میتوان برسی کرد. در این روش نیاز است پروپ دستگاه از فاصله نزدیک تری کار کند و برخلاف اکوی معمولی، تصاویر در این روش از درون بدن گرفته می شوند.

این آزمایش نیازمند تجویز داروهای آرامبخش. قبل از شروع آزمایش، داروهای آرامبخش تزریق میگردد. همچنین گلوی شما با یک اسپری یا ژل بی حس می شود. در طول آزمایش، اکسیژن نیز از طریق یک ماسک صورت یا لوله بینی کوچکی به شما داده می شود.

در طی اکوکاردیوگرافی از راه مری:

 • تکنیسین حرفه‌ای، یک لوله نازک موسوم به کاتتر را از طریق دهان شما به داخل مری هدایت می‌کند تا نزدیک قلب قرار گیرد.
 • پروب اولتراسوند از طریق این کاتتر عبور کرده و نزدیک قلب حرکت می‌کند.
 • پروب امواج صوتی را ارسال می‌کند و امواج بازتابی از قلب را ضبط می‌نماید.
 • یک رایانه این اطلاعات را به تصاویر متحرک تبدیل می کند که روی مانیتور قابل مشاهده است.

روش انجام اکوکاردیوگرافی از راه مری (TEE) در کلینیک آریتمی توانیر تهران

اکوی تحت استرس

اکوی تحت استرس به همان شیوه اکوی استاندارد معمولی (ترانس توراسیک) انجام می‌شود، با این تفاوت که تصاویر قبل و بعد از فعالیت ورزشی گرفته می‌شوند. چراکه برخی مشکلات قلبی فقط در حین فعالیت جسمانی بروز می‌کنند.

در اکوی تحت استرس، معمولاً باید روی یک تردمیل راه بروید یا از یک دوچرخه ثابت استفاده کنید، درحالی‌که از شما نوار قلب هم گرفته می‌شود.

تکنیسین مربوطه حین و بعد از انجام تمرینات، تصاویر اکوی قلب را ثبت می‌کند. اگر قادر به انجام فعالیت بدنی نیستید، داروهایی به شما داده می‌شود که قلب را مانند زمان ورزش، به کار وادار می‌کنند و تصاویر قبل و بعد از مصرف این داروها گرفته می‌شوند.

 

نوبت‌دهی اکوکاردیوگرافی قلبی در کلینیک آریتمی تهران – توانیر

آیا به دنبال یک بهترین کلینیک قلبی برای انجام با اطمینان اکوکاردیوگرافی قلبی هستید؟

انتخاب درست و رزرو نوبت اکوکاردیوگرافی گام مهمی برای تضمین سلامتی و دریافت درمان مؤثر شماست.

با توجه به سابقه درخشان و تجربه پزشکان کلینیک آریتمی تهران – توانیر، می‌توانید از انجام صحیح و با کیفیت اکوکاردیوگرافی قلبی در این مرکز اطمینان خاطر داشته باشید.

در کلینیک آریتمی تهران – توانیر سه نفر از بهترین متخصصین قلب و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی حضور و اکوی تخصصی توسط ایشان انجام میشود. در این کلینیک، این اطمینان را خواهید داشت که اکوی قلب شما با بالاترین دقت و توسط بهترین متخصصان انجام خواهد شد.

کلینیک آریتمی تهران – توانیر که در خیابان ولی‌عصر، میدان توانیر یا شهید عباسپور تهران واقع شده، مجهز به آخرین تکنولوژی‌های تشخیصی از جمله اکوکاردیوگرافی قلبی، هولتر مانیتورینگ کوتاه و طولانی‌مدت، تست تیلت، آنالیز و برنامه‌ریزی دستگاه‌های تنظیم‌کننده ضربان قلب، آنالیز و تنظیم دفیبریلاتورها و تست ورزش است.

با استفاده از این امکانات پیشرفته، پزشکان این مرکز قادرند در سریع‌ترین زمان ممکن، علت دقیق بیماری قلبی عروقی را تشخیص داده و بهترین شیوه درمانی را برای بیمار آغاز کنند.

 

بهترین دکتر متخصص اکوکاردیوگرافی در تهران

کلینیک آریتمی تهران – توانیر در میدان توانیر (شهید عباسپور) تهران، یکی از بهترین مراکز تخصصی برای انجام تخصصی اکوکاردیوگرافی قلبی محسوب می‌شود. دکتر محمود افتخارزاده و دکتر مهرداد میرمعصومی، دو متخصص برجسته قلب و عروق کلینیک آریتمی توانیر، در زمینه الکتروفیزیولوژی، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، آریتمی و پیس میکر و همچنین عضو انجمن پیس میکر و الکتروفیزیولوژی آمریکا هستند.

دکتر افتخارزاده به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین متخصصان قلب در حوزه الکتروفیزیولوژی، آریتمی و پیس میکر شناخته می‌شود. دکتر میرمعصومی نیز با تخصص فوق در آریتمی و پیس میکر، جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد.

با حضور این پزشکان باتجربه و حرفه‌ای، کلینیک آریتمی تهران – توانیر به یکی از موفق‌ترین کلینیک‌های قلبی در ایران تبدیل شده است؛ بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که اکوکاردیوگرافی شما در این مرکز با بالاترین دقت و استانداردهای تخصصی توسط برترین متخصصان انجام خواهد شد. کلیه مراحل انجام اکوی قلبی از تصویربرداری گرفته تا تفسیر نتایج، در کلینیک آریتمی توانیر به بهترین شکل صورت می‌گیرد.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

مقالات مرتبط

انواع باطری قلبی

آیا با انواع باتری قلبی و کاربرد آنها آشنایی دارید؟ باتری قلب یا پیس میکر، یک دستگاه پزشکی است که برای درمان اختلالات ضربان قلب

انواع دارو های آریتمی قلبی

داروهای آنتی آریتمی در چهار دسته یا کلاس اصلی طبقه بندی می‌شوند که هر کدام مکانیسم عمل متفاوتی برای تنظیم ریتم قلبی دارند. این چهار

بهترین متخصص اکو قلب در تهران

معروف ترین و ماهر ترین فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلبی در تهران را شاید در هر جستجوی اینترنتی به یک نام معرفی کرده باشند. با این

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *